top of page
ACIES_MAPEI_logo.png

         1937’de Milano’da kurulan, günümüzde 5 kıtada 87 alt kuruluş ve 35 ülkede 81 üretim tesisiyle ve Group bünyesinde istihdam edilen 10.000’den fazla çalışanıyla faaliyet göstermekte olan Mapei, her türlü zemin, duvar ve kaplama malzemelerinin uygulanması için yapıştırıcı ve tamamlayıcı ürünler üretiminde dünya lideridir. Aynı zamanda su yalıtım ürünleri, özel harçlar, beton katkıları, yeraltı inşaatı için ürünler, beton ve tarihi yapıların restorasyonu ve denizcilik endüstrisi için ürünler gibi yapı endüstrisinde kullanılan diğer kimyasal ürünlerde de uzmanlaşmıştır.

2013 yılında kurulan Mapei Türkiye, kuruluşuyla beraber, seramik yapıştırıcıları ve yapı endüstrisi için diğer özel ürünlerin üretimine başlamıştır. Şu anda, Ankara’da yer alan merkez ofis, İstanbul ofis, İzmir ofis ve Ankara’nın en önemli sanayi bölgelerinden Polatlı OSB’deki üretim tesisiyle faaliyet gösterirken, 8 bölge müdürlüğü ile Türkiye’nin her yerini kapsamaktadır.

Mapei’de yerel pazar ihtiyaçlarını anlamak ve yerel bir şirket gibi düşünürken, küresel vizyonla hareket etmek şirket felsefesi olarak benimsenmiştir. Bu nedenle Mapei Türkiye, Milano’daki AR-GE merkezi ve Polatlı üretim tesisi işbirliği ile mevcut formülasyonları yerel ihtiyaç ve standartlara uyumlu hale getirerek Türkiye pazarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek özel ürünler geliştirmektedir.

bottom of page